Yararlı Bilgiler

ARİSTON – YARARLI BİLGİLER

Kadınların günlük hayatları içerisinde son derece önem verdikleri beyaz eşyalarda kullanım süresi çok önemlidir. Adeta bir hanımın eli ayağı olan bu makineler her gün satın alınacak türden eşyalar olmadığı için de yapılması gereken mutlaka bu eşyaları kullanım kılavuzlarına göre kullanmak olacaktır. Ariston yetkili servisleri de bu konuda bayanları özenle uyarmaktadır.

 

Bir beyaz eşya sadece garanti süresince değil çok daha uzun yıllar kullanılabilir. Bu konuda makinelerinizin ömrünü uzatmak için bir takım önlemler alabilirsiniz. Mesela çok sık elektrik kesintisi yaşıyorsanız bu durumda beyaz eşyalarınız büyük zarar görecek hatta çalışamaz hale gelecektir. Böyle durumlarda beyaz eşyalarınızın fişini çekmeniz de fayda var.

 

Her şeyin bakıma ihtiyacı olduğu gibi beyaz eşyalarında bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle aylık olarak rutin beyaz eşya bakımını gerçekleştirin. Bazı hanımlar kolaylık olsun diye çamaşır makinesine battaniye yıkamaya çalışırlar. Bu aslında yanlış bir durumdur. Battaniye zaten ağır bir eşyadır. Bir de ıslandığında daha da ağır olacaktır. Bu durumda makinenizin çalışma koşullarınızı zora sokacak ve çalışamaz hale getirecektir.